Balıkesir'de AK Parti - CHP gerginliği
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı için ağıza alınmayacak sözler söylemesini eleştiren AK Parti İl Başkanı Orkan, "Kemal Kılıçdaroğlu açık ve net birşekilde terbiyesizliğini ortaya koymuş oldu. Esasında şaşırmamak lazım, sonuçta kendiside o makama terbiyesiz bir kaset komplosu ile gelmiştir" demişti. 
"KENDİ AHLAKSIZLIKLARINI KAPATIYORLAR!"
Orkan'ın açıklamaları sonrası CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki'den açıklama geldi. Biçki açıklamasında; "AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, sayın Genel Başkanımız hakkında söyledikleri, kendi ahlaksızlıklarını kapatma derdinde olduklarını göstermektedir.  Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir ahlaksızlık örneği sergileyen ve Ensar vakfındaki çocuk tecavüzlerine sessiz kalıp bir kelime edemeyen ve tecavüzcüleri korumaya kalkan AKP ve  onun İl başkanı Dinçer Orkan, bu ahlaksızlıkları açığa çıkınca nereye nasıl saldıracaklarını bilemiyorlar ve halkın karşısında gülünç duruma düşüyorlar. Burada, kendi kurdukları vakıfta hangi rezilliklere imza atıldığını, hangi iğrençliklerin yapıldığını Türkiye değil dünya duydu.Bir kereden bir şey olmaz diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Hem ülkemiz hem de tüm Müslümanlar için utanç abidesi olmuştur. AKP İl Başkanı Dinçer Orkan keşke Ensar vakfındaki  tecavüzcülere de  iki kelime edebilseydi. 45 ÇOCUĞA TECAVÜZ EDENLERE SESSİZ KALANLARIN  GENEL BAŞKANIMIZA TEK KELİME ETMEYE HAKLARI YOKTUR.  Çünkü, her şey açık ve net bir şekilde kamuoyunun önüne serilmiş durumda.  Benim ve halkımızın merak ettiği nokta şudur; sizin kontrol ettiğiniz ve adeta arka bahçeniz gibi kullandığınız bu tip evlerde ve yurtlarda küçük çocuklarımıza  tecavüz edenleri, bu tecavüzlere göz yumanları, olayı kapatmaya çalışanları şimdiye kadar kamuoyunun önünde kınadımız mı? Yoksa, bu insanlık dışı ahlaksızlıkları yapanları ve yapılamasına göz yumanları sadece kendi iktidarınıza halel gelecek diye koruyor musunuz?
Dinçer ORKAN’ın önce bu sorulara  cevap vermesi gerekirken, kendilerinin de açıkça içinde oldukları adice bir komploya bel bağlamaları ne kadar gülünçtür. Hangi tarihten beri, Türk geleneklerinde küçük çocuklarımıza tecavüz eden sapıkları korumak için önlerine yatmak vardı? Dinçer ORKAN bu soruya cevap versin. Mesele açık ve nettir. 14 yıllık iktidarları, bunları şımartmış, başlarını döndürmüş, para ve şehvete sürüklemiştir. Kısa zaman sonra iktidarları sona  erdiğinde bütün bunların hesabını, hem halkımıza hem de yüce Türk adaletine vereceksiniz. Zaten bunu bildikleri için bu kadar korku ve telaş içindeler" şeklinde konuştu.
"AYNASI İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ"
CHP İl Başkanı Ender Biçki'nin açıklaması sonrası AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan'dan da açıklama geldi. Orkan açıklamasında; "Sn. Biçki ‘Kendi kurdukları vakıf’ diye bahsediyor. Evet  doğru, kendi kurduğumuz bir vakıf ve bu vakıf Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan gençlere hizmet etsin diye kurulmuş bir vakıf. Acaba sizin kurduğunuz böyle bir vakıf var mı? Böyle bir hizmetiniz var mı? 
Sizin yaptığınız tek şey, boş laf kalabalığı, çamur at izi kalsın siyaseti. İlk önce ağzınızdan çıkan lafın ne olduğuna bakacaksınız, Sn. Bakanımız her şeyden önce bir anne, bir kadın. Herkes haddinin bilecek, bilmeyenede gerektiğinde biz bildiririz. Söz konusu olan vakıfta ahlaksız bir olay yaşanmıştır ve suçlusu da en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bundan hiçbir şüphemiz yok, yüce milletimizinde olmasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir, her şey hukuksal çerçeve içerisinde halledilir. Bu tür olayları tasvip etmemiz düşünülemez, ama böyle münferit bir olay oldu diye insanlığa hizmet için kurulmuş bir vakıf tümüyle karalanamaz, bu tür ahlaksızlıklar daha öncesinde benzer kamu hizmeti gören kurumlarda da görülmüş, suçlular gerekli cezaları almıştır. Eğer idarenin suçu varsa ihmalleri varsa onlarda gerekli cezayı almışlardır ve alacaklardır da. Ama bu demek değildir ki birisi ahlaksızlık yaptı diye, sizlerde ahlaksızlık yapacaksınız. Bu ülkenin Bayan bir Bakanına ağza alınmayacak hakarette bulunacaksınız. Evet, ben yine sözümün arkasındayım, CHP’nin başına gelişinin ne şekilde olduğu kamuoyunca malum olan zat, bugün bu ülke de yaşayan vatandaşların çoğunluğunun oyları ile Cumhurbaşkanı olmuş Sn. R. Tayyip ERDOĞAN’ a karşıda aynı şekilde seviyesiz sözler söylemiş ve halk nezdinde iyice gözden düşmüştür. AK Parti tarihinde hiçbir zaman böyle ahlaksızlıklara, sapıklara sahip çıkmamış aksine en ağır cezaları almaları için çaba sarf etmiştir ve sarf etmeye devam edecektir. Bizim bu ülke için yapacağımız çok şeyler var ve bunu hiçbir güç engelleyemeyecektir" ifadelerini kullandı.

Balıkesirim Sosyal Medya ve Haber Platformu

Anahtar Kelimeler:
AK Parti BalıkesirCHPAKP
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.